Obalové materiály

Průtažné stretch fólie zajišťují nejjednodušší a nejrychlejší fixaci vašeho zboží. Produkty současně skvěle ochrání před mechanickým a jiným poškozením. Stretch fólie jsou vhodné pro ochranu s vysokou odolností, variabilitou, účinností za relativně nízkou cenu.

LLDPE je podkategorie celé LDPE skupiny nazývány průtažné fólie. Materiál poskytuje dokonalou fixaci a ochranu zboží před mechanickým poškozením, prachem a vlhkostí. Výrobou z čistého granulátu vzniká čistá transparentní fólie vhodná pro balení podléhajícím přísným hygienickým podmínkám.

Fólie HDPE jsou vhodné pro balení potravin a tiskovin kvůli jejich odolnosti, matné transparentnosti a bez zápachu. HDPE se vyznačuje oproti LDPE matnějším povrchem a tuhostí. Proto HDPE fólie jsou více pevné při minimalizaci síly fólie, ovšem nemají smrštitelné vlastnosti jako LDPE fólie.

Zemědělské materiály jsou přímo určeny pro specifické potřeby v zemědělském průmyslu. Hlavní balící materiály jsou postaveny na základech LLDPE fólie, které slouží k balení balíků a zaručí hermetické uzavření k docílení mléčného kvašení uchovaného zboží.

Mezi ochranné fólie řadíme bublinkové nebo pěnové. Jsou především vhodné pro balení křehkých a snadno poškoditelných výrobků. Další obalové materiály jsou PVC,  které jsou vynikající pro fixaci zboží rozličného tvaru, a polyolefinové folie, které oporti PVC fóliím jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Páskování pomocí vázacích pásek a spon je levný, účinný a zároveň praktický způsob jak zabezpečit zboží při transportu. Vázací technika zaručuje dokonalou fixaci a vysokou pevnost. V naší pestré nabídce naleznete různé druhy vázacích pásek, spon a dalšího příslušenství.

Lepicí pásky řadíme mezi základní obalový a fixační materiál, který se hojně využívá v mnoha oblastech průmyslu. Lepicí pásky jsou vhodné především pro přelepování papírových nebo platových krabic. V našem sortimentu naleznete lepicí pásky polypropylenové, polyethylenové, krepové, oboustranné i potištěné dle individuálních požadavků zákazníka.